Autofarmer

49 hodnocení

Vypěstuj největší palice v autofarmerovi, karetní hře o pěstování konopí.

575 Kč
Skladem

Autofarmer je česká karetní hra, kde se zmocníš role zahrádkáře, s cílem vypěstovat co největší množství konopí.

 

Příprava hry:

Na začátku hry se vytvoří dva balíčky karet. Semínka, ze kterých klíčí rostlinky a balíček hracích karet. Hodem kostkou se určí začínající hráč. Ten si dále hodí dvakrát dvěmi kostkami. Vyšší hod určí, kolik semínek do hry dostane (z nich ještě mohou během hry vyklíčit další rostlinky), druhý pak kolik rostlinek úspěšně vyklíčilo. To samé udělá zbytek hráčů. Začínající hráč pak má za úkol otáčet jednotlivá vegetační období, které určují jednotlivé fáze hry.

Průběh hry:

Hráč si na začátku svého tahu dobere 3 karty. Poté se může rozhodnout, že libovolný počet karet odhodí a dobere si za ně do ruky nové. Ty si však už ponechá - další výměna není možná. Karty v ruce (některé může držet již z předchozího období) mají 2 způsoby zahrání:

  1. Karta se symbolem karetního balíku znamená, že využijete její událost a odhodíte jí na odkládací balíček.

  2. Karta se symbolem květináče se přikládá k rostlince. V praxi jde jen o nepříjemné události (svilušky, plíseň, nebo se z rostlinky stane samec), které hrajete na soupeře. Platí zde jen omezení, že co rostlinka, to jedna přiložená karta.

Jakmile hráč odehraje všechny karty, nebo už nechce hrát další, jeho tah končí a přichází na řadu šíření nevyřešených nemocí, které vesele devastují zahrádku. Takto odehrají svůj tah všichni hráči a období končí.

Po odehrání všech tří fází (růst - květ - sklizeň) končí i celá hra. Všichni si sečtou hodnotu vypěstovaného konopí. Pozitivní dopad na pěstitelovu práci mají události jako hnojivo, postřik (na léčení nemocí), Final Solution (finální hnojka), případně slunečno. Negativní dopad mají naopak již výše zmíněné nemoci (svilušky, plíseň), dále zloděj, nebo vypečený kámoš (který zase takový kámoš není, protože rostlinku šlohne úplně stejně, jako zloděj - jen si vypečeně počká až do období sklizně). Dále může být rostlinka zničena (karta varování), vyklíčí z ní samec, nebo všechny poškodí bouře. Úplně nejhorší pak je, když se cítíte spíše jako velkopěstitelé, máte v zahrádce více jak 5 rostlinek a někdo na vás pošle policajta (karta šťára). To pak přijdete o všechno (takže nepovedený hod na začátku hry vlastně může být ve finále výhodou).

Většina problémů se dá, pro ty zbabělé, vyřešit pokosem. Sice tím sklidíte předčasně s nižším výnosem, ale zase máte svou úrodu v bezpečí před nenechavými prsty okolí i policie. Současně se tak lze zbavit i nemocných rostlinek, či prevíta samce.

Kategorie: Zábava
Počet hráčů:: 2 - 4
Doporučený věk:: od 18 let
Herní doba:: 15 min