CBN Cartridge

45 hodnocení

1ml

70%CBN Cartridge 

Vyrobil Tomáš Vymazal s láskou v Česku

500 Kč
Skladem

Co je CBN?

Kanabilol je metabolitem THC, vzniká postupnou degradací THC za přístupu kyslíku. Působí jako slabý agonista na kanabinoidních receptorech CB1 CB2 s nižší afinitou v porovnání s THC. Psychoaktivní účinky jsou podobné jako u THC, k jejich dosažení je však potřeba několikanásobně větší dávka. Tohle tvrdí definice ale není to tak jednoznačné, některé jiné články zase uvádí, že CBN psychoaktivní není vůbec stejně jako CBD. My jedno ale víme a to, že je CBN určitě účinnější a psychoaktivnější než CBD, spousta lidí, kterým thc nedělá dobře si jej oblíbila a s účinky jsou spokojení.

CBN je jedním z deseti hlavních (fyto)kanabinoidů, které se nacházejí v konopí – spolu s THC a CBD. Kanabinol (CBN) je považován za kanabinoid s mírnými (ale podle některých výzkumů vůbec žádnými) psychoaktivními účinky, až desetkrát nižšími oproti THC. Kanabinoidy jsou aktivní chemické sloučeniny, které jsou zodpovědné za léčivé účinky konopí. Ačkoli většina kanabinoidů se v rostlině konopí vyskytuje přirozeně, u CBN to tak docela neplatí.

CBN je vedlejší produkt tetrahydrokanabinolu (THC), vzniká totiž při rozkladu THC působením kyslíku nebo tepla.

 

Zkouří“ vás CBN? Souvislost mezi CBN a THC/HHC

Kanabinol (CBN) je vůbec první rostlinný kanabinoid, který se vědcům podařilo izolovat. CBN izolovali vědci Wood, Spivey a Easterfield z olejového extraktu z konopí již v roce 1896. R. S. Cahn objasnil molekulární strukturu CBN na počátku 30. let 20. století a jeho chemickou syntézu vědci poprvé provedli v roce 1940 v laboratořích dvou různých výzkumných skupin – v první skupině R. Adamse ve Spojených státech a ve druhé pod vedením lorda Todda ve Velké Británii.

Samotné CBN lidé užívají převážně pro jeho relaxační účinky, podporu apetitu a také velice dobrou pomoc se spánkem, dalo by se tak říct, že jde o takovou zdravější light alternativu k psychoaktivním kanabinoidům. 

Ve spojení s nějákým ze psychoaktivních kanabinoidů náhle dokáže CBN ještě větší divi a takové blendy jsou mnohdy mnohem silnější než samotný thc/hhc destilát a spousta lidí tuhle kombinaci označuje za sedativní ‘INDICA’ like stav ideální k filmu, do postele nebo k jídlu. V USA je tak u spousty prodejců hhc, nejprodávanější produkt blend 70/30 HHC/CBN namísto čistého 99%HHC destilátu 

Před objevem THC se vědci domnívali, že za omamné účinky konopí je zodpovědné právě CBN. Ačkoli může vykazovat určité psychotropní účinky, nemá takovou sílu, aby vás omámilo. Někteří výzkumníci naznačují, že CBN není psychotropní, zatímco jiní se domnívají, že CBN má mírné psychotropní účinky. Výzkumy ukazují, že CBN je nepatrně více psychotropní než CBD (které nemá žádné psychotropní účinky) a až desetkrát méně psychotropní než THC.WARNING:
Jedná se o sběratelský předmět,

určen pro zahradnické, průmyslové a sběratelské účely. 

Rozhodně není určeno k přímé konzumaci nebo spalování!

Kategorie: Carts